אז עד כמה בטוח בלונדון?

0

ועד שליחי הקהילות ציין כי: "התקפות נתעבות אלה, אשר למרבה הצער הופכות נפוצות ביבשת שלנו, מדגישות את הצורך המוחלט בשיתוף פעולה במאבק נגד הטרור".

קצין הלוחמה בטרור הבכיר ביותר של בריטניה, מארק רולי, אמר כי הפעילות המשטרתית המוגברת בבריטניה היא אמצעי זהירות ולא בתגובה לכל איום ספציפי בלונדון, משטרת המטרופוליטן הציבה שוטרים שסיירו בנקודות חשובות בעיר. שרת הפנים, תרזה מאי אמרה כי "הבידוק הביטחוני בגבולות בריטניה יוגבר על מנת להבטיח את שלום הציבור" .היא מסרה לחברי הפרלמנט כי יתבצע חיפוש מוגבר של כלי רכב ושימוש רב יותר בכלבי גישוש.

הרב הראשי של בריטניה אפרים מירוויס אמר: "פעם נוספת, אכזריות בלתי אנושית והתעלמות מקדושת החיים, מחבלים רצחו ופצעו גברים ונשים חפים מפשע באירופה. אבל, בזמן שהם שמחים בכאבנו, אנחנו לא נכנענו לפחד. אם כבר, הם חיזקו את מחויבותנו לערכי דו-קיום בשלום, דמוקרטיה, שלטון החוק וכבוד האדם. את נחישותנו לא ניתן לשבור באמצעות טרור, בין אם זה מכה בישראל, טורקיה, פריז או בריסל. "

נמל התעופה הבטוח בעולם
בבי.בי.סי נכתב כי שדות תעופה פועלים בדרך כלל סביב "קו" בטחוני מובהק שלאחריו אנשים עוברים לאזור נמל התעופה שנחשב כ'בועת בטחון'. זה מגן על המטוסים ונמל התעופה. הפצצות בבריסל פוצצו מחוץ ל'בועה' בטרמינל לפני הבידוק הבטחוני.
נוסעים ודאי יתהו מדוע אין סורקי אבטחה בפתח התעופה, או בכניסה לחניון. והאם עלינו להזיז את ה'קו' של הביטחון?
הבעיה היא שזה מעביר גם את מיקום התור. ותורים הם המטרה האידיאלית לטרוריסטים. נמל התעופה בן גוריון, שנחשב למקום המאובטח בעולם מסתמך על 'פרופיל' של נוסעים. נוסעים נצפים מקרוב ובאופן אינטנסיבי ונחקרים. מומחי אבטחה נשבעים בשיטה, אולם היא זוכה לביקורת כי אינה 'פולטיקלי קורקט'.

תגובות ברשת
בני רוזנבאום כותב בפייסבוק: "הבלגים היו אדישים לפני הפיגוע, אני בטוח שהם שהם מתחילים להבין איך להתנהג כעת עם האיסלאם שעולה וחושב לשלוט ברחבי הגלובוס. אבל לא רק בבלגיה מורגש המתח, גם בלונדון הרגישו הבוקר את המתח באוויר: בסופרמרקט הכשר כשר קינגדום בשכונת גולדרס גרין הציבו בתחילת השבוע אבטחה בכניסה לחנות – מיד לאחר הפיגוע הבוקר החלו לבדוק את התיקים של כל אחד ואחד שנכנס לחנות. נשאר רק לצייד את השוטרים האנגלים עם נשק חם ונרגיש בישראל רק עם לירה שטרלינג בכיס."


שומר שהוצב בסופרמרקט כשר בגולדרס גרין. צילום יעל האוורד פייסבוק

View in : אנגלית

מצאתם טעות בכתבה? ספרו לנו?

Comments

Share.

תגובות סגורות .Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×