מתריעים בשער

0

כשאנחנו מחליפים שקל לפאונד או דולר לאירו, תמיד מתגנב החשש הבלתי נמנע שאולי מעבר לפינה מחכה לנו שער המרה טוב יותר. התחושה הזו כנראה תיעלם בקרוב בעקבות סטארט־אפ ישראלי בשם קמביו, שאותו משיקים יזמים שאוהבים לטייל ומכירים מקרוב את שוק המט”ח.

האתר www.cambiu.com, הפועל מזה כחודש באופן ניסיוני, מציג את השער של סוכנויות המרת המט”ח השונות ברדיוס הקרוב אליכם באמצעות סימונים על מפת גוגל. נכון להיום, האתר מציג רק נקודות המרה בלונדון, אך כוונתם היא להתפרש על פני הגלובוס.

יוזם הפרויקט, אייל דסקל, הוא ברוקר תל אביבי שהחליט להתקומם על שערי ההמרה הגרועים שמציעים בנקים. “מעולם לא הבנתי איך המרת מטבע היא תהליך כל כך מסובך ויקר ללקוח הפרטי”, אומר דסקל, “לאחר שחקרתי את הנושא, גיליתי עד כמה אנשים לא מודעים ומפחדים לדעת מה עומד מאחורי התהליך של המרת מט”ח. רוב הלקוחות ישלמו מה שדורשים מהם, בלי לנהל משא ומתן. הדבר הזה נכון שבעתיים כשנמצאים בארץ זרה”.

הרעיון התבשל במוחו של דסקל במשך שנים, עד שפגש בארנון פניני, מומחה בתחום האשראי, המנהל כיום את הפיתוח העסקי בחברה. החיבור בין השניים הוליד את קמביו (Cambiu). אל השניים חברו בהמשך דרור פוליאק מתחום המחשוב ושרון דסקל, האמונה על שיווק המוצר. ארבעתם בני 40-30, ומלבד פוליאק, שהוא בעל ניסיון במיזמי היי־טק, לשלושת האחרים זהו הסטארט־אפ הראשון.

“התחלנו בלונדון מפני ששוק המט"ח בה חזק וכמות התיירים גדולה מאוד, ולמרות זאת, אין אף שירות שמאפשר להשוות מחירי מט”ח על בסיס מיקום גיאוגרפי”, מסבירה שרון דסקל.

ומה קורה אם אני מגיע לצ’יינג’ר והשער כבר עלה?
“החיבור לאתר קמביו מאפשר להגן על השער מפני עלייה במחיר המטבע שרוצים לקנות למשך ארבע שעות. משתמשים יכולים לבקש Booking על המחיר של צ’יינג’ר מסוים, ואותו הם מציגים למוכר בעת הקנייה. אם השער של המטבע המבוקש ירד, המשתמש מרוויח את ההפרש, אם השער עלה – הקונה מוגן מפני העלייה ויכול לרכוש את המטבע בשער שננעל באתר”.

מה לגבי עמלות?
“אם יש עמלות, כל חיפוש מציג גם אותן. הכוונה היא להמריץ את הבנקים לצמצם עמלות ולהציע שערים אטרקטיביים יותר. מעניין אגב, שצ’יינג’רים קטנים נותנים תנאים טובים יותר, ואנחנו פונים בעיקר אליהם”.

View in : אנגלית

מצאתם טעות בכתבה? ספרו לנו?

Comments

Share.

תגובות סגורות .Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×