עין הנץ: הדור הבא

0

חברת הסטארט־אפ הישראלית פלייסייט אינטראקטיב (Playsight) פיתחה מערכת חכמה שמספקת וידיאו ודאטה לשחקני טניס בזמן אמיתי. המערכת מוגדרת כ"מגרש חכם" (SmartCourt), שסביבו מותקנות שש מצלמות הנותנות לחובט לקבל, מאיות שנייה לאחר ההגשה, פידבק הכולל את כל הנתונים הסטטיסטיים לגבי מהירות ההגשה, דיוק וכד'.

את החברה ייסדו ב־2010 חן שחר, יבנגי חזנוב ויורם בנצור, שהגיעו מרקע צבאי. התמחותם הייתה בפיתוח מערכות צה"ליות לטייסי קרב, ואת הידע והניסיון שרכשו הם מנסים לייבא לעולם הספורט. אחד המשקיעים הבולטים של החברה הוא נובאק ג'וקוביץ', הטניסאי המדורג כיום במקום הראשון בעולם.

"אנחנו פרוסים בכל העולם. יש לנו דומיננטיות בשוק האמריקאי, אנחנו נמצאים גם בשוק האירופאי ובדרך לסגור עסקאות ביפן, סין ואוסטרליה", כך מספר אסף ארבל, סמנכ"ל המכירות הבינלאומיות של החברה. "יש לנו כל מיני סוגי לקוחות. הסוג הראשון הוא הפדרציות – צרפת וארה"ב. הסוג השני זה האקדמיות הפרטיות, לדוגמה וירג'יניה טק, הארוורד. ופלח השוק השלישי הוא מועדונים פרטיים, כמו וירג'ין אקטיב. הפלח האחרון הוא המגרשים הפרטיים, בעיקר של אנשים אמידים".

כרטיסים למשחקי טניס:
טיקטמאסטר
אתרי כרטיסים Resales:
Viagogo
getmein.com
ticketbis.net

מהי פעילותכם בבריטניה?
"אנחנו מותקנים בקווינס קלאב (בלונדון) ובסטוק פארק (בסלאו), ובסוף אוגוסט, התקנו את המערכות שלנו במגרש אחד בווימבלדון וברשת וירג'ין אקטיב. זו חשיפה מאוד גדולה בשבילנו וכניסה די משמעותית לשוק הבריטי, שהוא מאוד חשוב ויוקרתי".

איזה תגובות קיבלתם?
"אנחנו משתמשים במערכת בקווינס קלאב כמערכת הדגמה. כל מי שרואה את המערכת מתלהב. למעשה, אין שירות דומה לזה. יש שירות שנעשה באופן אנושי על ידי בני אדם וקטעי הווידיאו מוכנים מקסימום תוך 24 שעות או יותר. במהלך ווימבלדון, הגיעה הפדרציה הבריטית והם פשוט לא רצו לעזוב ונשארו שם במשך שעתיים (למרות שהזמן שנקבע להם היה רק שעה)".

איך נסגרה העסקה עם ווימבלדון?
"אנחנו נמצאים איתם בקשר הרבה זמן. לקח להם הרבה זמן להחליט, אבל איך שהתקבלה ההחלטה וההבנה של ערכה של המערכת – הדרך לחתימת החוזה הייתה קצרה. ההתלהבות כמובן הגיעה גם מכיוון המקצועי של המאמנים, שמאוד התלהבו מהמערכת ומחכים בקוצר רוח כבר להשתמש בה".

עושה רושם שהמערכת מתאימה יותר לעשירון העליון.
"לא כל כך. החזון של החברה הוא לבנות מערכת שתאפשר לא רק לשחקנים המקצועיים אפשרות להתאמן עליה, אלא גם בשביל שחקני פנאי, נערים ושחקנים לא מקצועיים. המערכת בנויה ממוצרי מדף מבחינת תשתית, וגם מבחינת התפעול שלה, היא מאוד קלה וכל ילד יכול להפעיל אותה. הדבר נבנה בצורה שלא תכביד על המועדון מבחינת תקציבית".

מה תכניותיכם לעתיד?
"הפיתוח של המערכת מופנה לאחרונה גם לענפים אחרים. יש לנו כבר פיתרון גם לטניס שולחן, והתקנו כעשר מערכות של סקווש בעולם. אנחנו כמובן מנסים להתפתח לעוד ענפי ספורט, והטניס היה מבחינתנו הוכחת יכולות. עכשיו אנחנו נכנסים לענף הכדורסל והפיילוט שלנו נמצא בכוכב יאיר. אני מאמין שעד סוף השנה המערכות שלנו יותקנו כבר ברחבי אירופה".

כרטיסים למשחקי טניס:
טיקטמאסטר
אתרי כרטיסים Resales:
Viagogo
getmein.com
ticketbis.net

View in : אנגלית

מצאתם טעות בכתבה? ספרו לנו?

Comments

Share.

תגובות סגורות .Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×