קבלת השבת

0

יום השבת במובנו הרוחני הוא יום חיבור לאנרגיה של שלמות, ברכה, רפואה ואחדות של כל הפרטים בחיינו, בעיקר האחדות של גוף ונשמה.

במילה “בראשית” כבר מוצפן יום השבת – “ברא שית” הן מילים בארמית שפירושן הוא “ברא שש”. המקובלים מתייחסים למה שמכונה “ששת ימי הבריאה”, אשר בהם הקב”ה ברא את הארץ, בעלי החיים, ההרים, העצים ובני האדם. יחד עם זאת, כל תוצאת הבריאה התקיימה רק כאפשרות לא ממומשת. למעשה, אומרים המקובלים, במהלך שישה ימים אלה העולם עדיין לא התקיים. רק ביום השביעי פרץ שפע של אנרגיה, או אור, ששטף את כל רחבי הבריאה שברא אלוהים והעביר אותה ממצב של אשלייה מושהית למצב של ממשות, ממצב של פוטנציאל למצב של חיים.

למעשה, עד בריאת האדם ביום השישי כל הבריאה כולה הייתה במצב של המתנה. האדם נברא וקיבל את כוח השבת על מנת להכניס חיי נצח ואור לכל פרט ופרט בחייו. תובנה זו פותחת אותנו להבנת משמעות השבת ולָאור שהיא יכולה להביא לחיינו.

זה אומר שבכל שבת יש בידינו את היכולת לשנות את מציאות חיינו, אפילו ברמה האטומית. בכל שבוע, ביום המיוחד הזה, אנחנו יכולים להשתמש באנרגיה של השבת ובאמצעותה לשנות את הסביבה הגשמית שלנו ברמה האישית והכלל־עולמית.

רבי ישראל בן אליעזר, המקובל הדגול בן המאה ה־18 הידוע בכינויו הבעל שם טוב, אומר לנו כי אדם שצָלע מילדותו עשוי, כל עוד הוא צעיר יחסית, לקוות כי יום אחד הוא ישתחרר מנכותו. אבל אם כמבוגר הוא עדיין צולע, הוא יודע שיצלע עד סוף ימיו. הוא כבר אינו מקווה כי הדברים ישתנו. אבל מה יקרה אם אחת לשבוע הוא ישתחרר מן הצליעה? פתאום תהיה לו סיבה טובה להמשיך להאמין שיום אחד הצליעה שלו תיעלם לנצח. הבעל שם טוב אומר לנו כי פעם בשבוע, בשבת, כל גבר, אישה וילד על פני האדמה משתחררים מן הצליעה שלהם. בשבת אנחנו חוזרים לַשלמות שלנו במלואה, לאיחוד של כל הנשמות שהיו קיימות לפני בריאת הכאוס, החושך והמוות.

מורי ורבי, המקובל הרב ברג, תמיד אמר כי השבת אינה “קדושה” אלא “שלֵמה” מפני שהיא מחברת אותנו לשלֵמות – המציאות המושלמת והעולם המבורך, שנמצאים מעבר לחמשת החושים שלנו. דרך כוח השבת יש ביכולתנו להזין את גופנו ונשמתנו באור של רפואה, הגנה, אושר, כוחות ותעצומות נפש הנצרכים מאיתנו במהלך השבוע.

השבת, על פי המקובלים, אינה עניין של דת אלא קשר למודעות וחיבור לממד רוחני־אנרגטי, שבאמצעותו ניתן להתחבר לכוח של אור ושלמות. השבת משפיעה על ששת ימי השבוע הבאים ונותנת לנו את הכוח הפנימי הנדרש על מנת לפעול בצורה הרבה יותר חיובית ונכונה במהלך השבוע.

* הכותב הינו מורה בכיר במרכז לקבלה בלונדון.
www.kabbalahcentre.co.uk
Kabbalah Centre UK בפייסבוק
london@kabbalah.com
020-7036-3699

* כתבה שיווקית

מלונות בלונדון
Booking.com
Hotels.com
Lastminute.com

View in : אנגלית

מצאתם טעות בכתבה? ספרו לנו?

Comments

Share.

תגובות סגורות .Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×