רומן ישראלי

0

הסופרת טוני מוריסון אמרה פעם משפט יפה: “אם יש ספר שאת נורא רוצה לקרוא אך הוא עדיין לא נכתב, את חייבת לכתוב אותו בעצמך”. ראיתי שאין די ספרים שעוסקים בנושא הרילוקיישן, ובדרך כלל מדובר במדריכים מעשיים, אז החלטתי לכתוב אחד בעצמי.

“רילוקיישן דרלינג, רילוקיישן!” הוא רומן המתחקה אחר זוג צעיר עם ילדים קטנים, שבחרו ללכת בעקבות “החלום הישראלי” החדש ולעבור למדינה אחרת בעקבות הזדמנות עבודה שווה וחד־פעמית. הספר מתאר את חוויית המעבר לפני קבלת ההחלטה ובמהלכה, ואת כל הקשיים והחוויות שעוברת המשפחה במשך התקופה.

מניע נוסף לכתיבת הספר נבע מההתייחסות המזלזלת בעבר לישראלים החיים בתפוצות כ”יורדים” או “נפולת של נמושות”. כיום אמנם יש שיפור אדיר בהתייחסות ורוב הישראלים כבר מבינים שהעולם הפך לכפר גלובלי קטן, אך היה לי חשוב להעביר את המסר שכל ישראלי רשאי לגור בכל מקום ברחבי הגלובוס, ועדיין לתרום למדינה ולהרגיש הכי ישראלי שבעולם.
הזדמנות להפוך לשגרירה
חוויית הרילוקיישן האישית שלי החלה לפני כשמונה שנים, כשבעלי קיבל הצעת עבודה בגיברלטר. המגורים במקום זה תרמו לי רבות מבחינה אישית ומקצועית. עצם היותי חלק מקהילה יהודית חמה ומאוחדת גרם לי לכתוב את עבודת הדוקטורט שלי על קהילות יהודיות קטנות בעולם. במסגרת המחקר, אני מבקרת בקהילות שונות ברחבי העולם ומראיינת את מנהיגי הקהילה ומקומיים, יהודים וישראלים. בכל ביקור אני מעבירה הרצאות, מפרסמת דוחות וכותבת כתבות לעיתונים ולאתרים ברחבי העולם. אני רואה במחקר תרומה חשובה לדור שלנו ולדורות הבאים, תוך שימורה של המורשת והמסורת היהודית.

כיום אני משמשת כשותפה בחברת Benefit Business Solutions Ltd, שמספקת שירותי ייצוג, ייעוץ עסקי ופיתרונות ניהול לחברות זרות שפועלות מגיברלטר. במסגרת העבודה, אני פועלת רבות לקידום שיתוף פעולה עסקי בין ישראל למדינות אחרות בתחום ההייטק, הביוטק, אנרגיה ירוקה, ביטחון, נדל”ן וכלכלה.

אני מאמינה שהמגורים בחו”ל נתנו לי הזדמנות, במה ואפשרות להפוך לשגרירת רצון טוב של ישראל, ולכן אני פועלת למענה, מתוך תחושה של שליחות לקידום הכלכלה והתדמית של ישראל וכן לקידום מעמד הנשים בארץ ובעולם.

לאהוב שניים במקביל
לפני כשנה, וממש במקרה, הצטרפתי לארגון “מנהיגים ישראלים בתפוצות” והוזמנתי להשתתף בכנס בנושא שהתקיים בלונדון. בכנס הכרתי אנשים מדהימים מכל קצות תבל, שנמצאים איתי באותה הסירה, מדברים באותה השפה ומבינים את אשר על לבי. כך הגיעה התובנה שהסתדרה לכדי פאזל מושלם: מותר לי לאהוב ולהיות נאהבת בשני מקומות, בשתי תרבויות ובשתי ארצות שונות.

מאז ומתמיד אהבתי, הוקרתי הערכתי את ישראל, אך עם השנים הבנתי שלמרות שאיני גרה בארץ אני עדיין יכולה לתמוך בה, לפעול לטובתה ולהמשיך להעריץ אותה. כל אלה לא צריכים לעצור בעדי מלהתגורר בחו"ל ולהרגיש טוב עם עצמי.

*הכותבת היא דוקטורנטית המתמחה בקהילות יהודיות קטנות בעולם, מחברת הספר "רילוקיישן דרלינג, רילוקיישן" ומייסדת "מועדון העסקים הישראלי" בגיברלטר.

View in : אנגלית

מצאתם טעות בכתבה? ספרו לנו?

Comments

Share.

תגובות סגורות .Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×