שמחה וגיל

0

מי מאיתנו לא מכיר את היום בו אנחנו מבינים כי הורינו ובני משפחותינו החלו להזדקן? חלקם עדיין עצמאיים וחלקם מתחילים לאבד לאט־לאט את עצמאותם ומותירים אותנו, הילדים ובני המשפחה, חסרי אונים. הטיפול והדאגה בצד המשך ניהול חיינו מהווים התמודדות מורכבת, המעוררת רגשות ודילמות רבות בתוך המשפחה. עלינו לקבל החלטות ולהפוך לגורם הסמכותי – לעזור ולמצוא להם את הפיתרונות הטובים ביותר ל”ניהול תהליך הזיקנה” שלהם תוך שמירה על איכות חייהם עד כמה שניתן. הטיפול דורש השקעת זמן, כסף והתארגנות מחדש, ולמרות שהכל נעשה באהבה, מתעוררות דילמות: האם אנחנו מטפלים מספיק טוב? האם היינו יכולים לעשות יותר? מה הטיפול הכי מתאים להם? איזה רופא לבחור? מי ילווה אותם ומי יעקוב?

הבעיה מתעצמת כשבני המשפחה מרוחקים זה מזה ומרגישים כי הם מאבדים שליטה. יחד עם זאת, הם נאלצים להתמודד עם התסכול והכעסים של בני המשפחה הנותרים לגור קרוב להורים, שמן הסתם הופכים להיות המטפלים העיקריים ולמקבלי ההחלטות הנדרשות, וההחלטות כאמור הן לא קלות. להישאר ולהזדקן בבית יוצרת מגוון התלבטויות והתרוצצויות בין רופאים, מאבחנים, מטפלים, סוגי טיפולים, תמיכה מול הרשויות… ובקיצור: מבוכה והרבה חוסר אונים.

זה לא חייב להיות כך! במרכז “בשיבה בריאה”, שהוקם לפני כשלוש שנים בתל אביב, פותח מודל ייחודי וראשון מסוגו בארץ – מרכז רב־מקצועי לגיל המבוגר העוסק ברפואה גריאטרית קהילתית עבור המזדקנים בביתם.

מקימי המרכז הם ד”ר רון בן יצחק ואמירה פז. ד”ר בן יצחק, המשמש כמנהל הרפואי, הוא מומחה לגריאטריה ונחשב לאחד מטובי הפסיכוגריאטרים בארץ. פז מכהנת כמנכ”לית וניסיונה כלל, בין היתר, תפקידי סמנכ”לית כספים בחברות הייטק. המודל שפותח על ידם מספק רפואה מייעצת ומטפלת גם יחד ומתאפיין בגישה הוליסטית ובהסתכלות וטיפול על מכלול צרכי המטופל, תוך התייחסות לשינויים הגופניים והרגשיים בתהליך ההזדקנות של המטופל עצמו.

במרכז יש מערך שירותי בריאות רחב הכולל אבחון וייעוץ גריאטרי רב־מערכתי, טיפול בבעיות רפואיות קוגניטיביות ונפשיות, מניעת התדרדרות והתפתחות מחלות, שימור בריאות תקינה ושיפור המצב התפקודי. כל זאת, באמצעות כלים בתחומים רפואיים ופרה־רפואיים שונים ופעילויות תומכות (באופן פרטני וקבוצתי). הבדיקות והטיפולים עצמם מתבצעים הן במרכז והן בבית המטופל בכל רחבי הארץ, כולל טיפול תומך למרותקי־בית סיעודיים.

לכל בעיה ושאלה יש כתובת! מרכז “בשיבה בריאה” מספק ליווי ומעקב על ידי יועצת גרנטולוגית של המטופל ובני משפחתו, יחס אישי, הדרכה בכל שאלה ובעיה ותמיכה אישית. בנוסף, תכנית הדגל של המרכז, “פרח לב הזהב”, מעניקה מעטפת של שירותים ומומחים מתחומים שונים, החיוניים לסיוע בשימור ושיפור הבריאות לאורך זמן, איכות חיים ושקט נפשי. השירותים כוללים, בין היתר, אבחון גריאטרי מקיף, “קו חם” למטופל ובני משפחתו, מנהל רפואי אישי והנחות על מגוון השירותים התומכים, ליווי בעת אשפוז, שירותי בריאות בבית, אישורים לרשויות אבחונים מקיפים ועוד.

מקצועיות, יחס אישי ואמפתיה! במרכז “בשיבה בריאה” – המוכר על ידי קופת חולים כללית מושלם, מכבי ולאומית – פועל צוות מקצועי ממגוון תחומי הטיפול, ביניהם: פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, תזונה, רוקחות קלינית, קלינאות תקשורת וסיעוד. כמו כן, יש מגוון פעילויות והרצאות לשימור, מניעה ושיקום, קבוצות תמיכה ופעילות חברתית.

“אני מאמין שיש לטפל במבוגרים ביסודיות מקצועית ואופטימיות כפי שמטפלים בצעירים”, אומר ד”ר רון בן יצחק, “אל לנו לוותר על טיפול איכותי בקשישים בתואנת גילנות. גיל מתקדם אינו מחלה. בחלק ניכר מן המקרים אפשר להקל ואף לשפר את איכות חייו של הקשיש וכפועל יוצא גם של בני משפחתו”.

Tel: +972-3-5250717
contact@healthyaging.co.il
www.healthyaging.co.il

* כתבה שיווקית

View in : אנגלית

מצאתם טעות בכתבה? ספרו לנו?

Comments

Share.

תגובות סגורות .Thanks for signing up. You must confirm your email address before we can send you. Please check your email and follow the instructions.
We respect your privacy. Your information is safe and will never be shared.
Don't miss out. Subscribe today.
×
×